Z Desek Na Dach: Zbiórka na nowy dach dla Czernihowskiego Teatru im. Tarasa Szewczenki

W sierpniu ubiegłego roku jeden ze współpracujących z nami od lat teatrów – Narodowy Muzyczno-Dramatyczny Teatr im. Tarasa Szewczenki w Czernihowie został częściowo uszkodzony przez rosyjską rakietę. Mimo wielu zniszczeń, w tym uszkodzonego dachu, działa w podziemiu, by swoją sztuką wesprzeć mieszkańców miasta.

W czasie wojny teatry często pełnią rolę znacznie wykraczającą poza tradycyjną funkcję miejsca przedstawień. Stają się one oazami kultury i sztuki, które pozwalają ludziom zapomnieć o wojennej rzeczywistości choć na chwilę. Teatry, a zwłaszcza Narodowy Muzyczno-Dramatyczny Teatr im. Tarasa Szewczenki, pełnią rolę ośrodków informacyjnych i edukacyjnych, pomagając ludziom zrozumieć przyczyny wojny i jej konsekwencje.

Wiele teatrów zostało zniszczonych w wyniku rosyjskich bombardowań, ale na przykładzie tej zrzutki i możliwości odbudowy dachu chcemy pogłębić symbolizm nadziei i odrodzenia. Narodowy Muzyczno-Dramatyczny Teatr im. Tarasa Szewczenki w Czernihowie nawet w czasie wojny przypomina ludziom, że w najtrudniejszych czasach można zachować wiarę w lepsze jutro.

Ogromnie dziękujemy za wsparcie w tej zbiórce Polskim Teatrom, które w ten czy inny sposób dołączyli do zbiórki, są to Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich, Wrocławski Teatr Lalek, oraz Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Pomimo zbiórki podczas spektakli w wybranych teatrach – każdy chętny może również ją wesprzeć online! Każdy grosz się liczy!

Nr rejestracyjny zbiórki: 2024/291/OR

kontakt
Adres
Newsletter

Zapisz się do newslettera

Dziękujemy za wsparcie naszych działań